top of page

Průvodce aplikací FX Trading Signals

Vážení obchodníci,

děkujeme, že sledujete naše obchodní signály z aplikace FX Trading Signals. Zde je stručný návod, jaké jsou možnosti efektivního využívání našich obchodních signálů. Následující informace vám tedy pomohou dosahovat co nejlepších možných obchodních výsledků z našich prezentovaných obchodních signálů, při zachování minimálního rizika.

1. První podmínka každého úspěšného tradingu je broker. Vždy tedy obchodujte u kvalitní a ověřené brokerské společnosti.

2. Při obchodování našich obchodních signálů nepoužívejte nikdy příliš vysokou finanční páku. Optimální objem obchodní pozice je takový, kdy v případě aktivace Stop-Lossu ztratíte maximálně 2 % ze svého obchodního účtu.

3. Pokud náš obchodní signál nestihnete včas zobchodovat a cena na trhu se mezitím značně změní, obchodní pozici již neotevírejte. Doporučený maximální rozdíl mezí naší avizovanou otevírací cenou a reálnou cenou, za kterou obchod otevíráte, je 5 pipů. Vždy samozřejmně platí, že čím dříve obchodní signál zobchodujete, tím lépe. Naše aplikace však disponuje funkcí včasného upozornění, tudíž byste nikdy o žádný obchodní signál neměli přijít.

4. Otevření obchodních pozic doporučujeme dodržovat přesně dle prezentovaných obchodních signálů v naší aplikaci.

5. Uzavření obchodních pozic je vice variabilní a můžete následovat jednu z níže uvedených cest:

  • a) Pokud jste konzervativní trader a hledáte především nízké riziko, či se tradingu věnujete prvním rokem, doporučujeme všechny otevřené obchodní pozice uzavírat hned na prvním TP1 (Takeprofit 1). Spolu s otevřením obchodní pozice tedy můžete do trhu rovnou nastavit avizovaný fixní SL i TP (TP1). Pokud obchodní pozice neaktivuje SL, ani TP do 16:00 SEČ, ukončete obchod sami, ručně. V celkovém souhrnu sice nebudete dosahovat tak vysokých zisků, avšak tento přístup je určitě nejméně časově a technicky náročný. To vše při zachování značného počtu ziskových obchodů.

 

  • b) Pokud se řadíte mezi méně konzervativní tradery a zároveň patříte mezi více zkušené tradery, doporučujeme následující postup. Při otevření obchodní pozice nastavte do trhu avizovaný fixní SL a TP (TP3). Jakmile tržní cena dosáhne úrovně TP1, posuňte svůj nastavený SL na otevírací cenu obchodu. Tak si zajístíte, že v tomto obchodu už nemůžete jít do mínusu. Jakmile tržní cena dosáhne úrovně TP2, posuňte svůj nastavený SL na cenovou hladinu TP1.
    Tak si zajístíte 100 % zisk z úrovně TP1. Pak už jen vyčkejte, zdali se obchod ukončí na nastaveném SL na hladině TP1, či aktivuje nastavený TP na hladině TP3. Pokud obchodní pozice neaktivuje SL, ani TP do 16:00 SEČ, ukončete obchod sami, ručně. Tímto přístupem dosáhnete vyšších zisků než v prvním případě. Avšak na úkor sníženého počtu ziskových obchodů a tím pádem méně vyhlazené equity křivky.

 

  • c) Pokud jste již časem ostřílený a velmi zkušený trader, dopouručujeme následující postup. Při otevření obchodní pozice nastavte do trhu avizovaný, fixní SL a TP (TP3). Jakmile tržní cena dosáhne úrovně TP1, aktivujte v obchodní platformě posuvný SL v adekvátní velikosti podle typu trhu a aktuální volatility. Pokud se jedná o celkově značně volatilní trh, či je na běžně volatilním trhu momentálně zvýšená volatilita, doporučujeme nastavit velikost posuvného SL na hodnotu vzdálenosti mezi otevírací cenou a hladinou TP1. U méně volatilních trhů doporučujeme nastavit posuvný SL na poloviční hodnotu vzdálenosti mezi otevírací cenou a hladinou TP1. Pokud obchodní pozice neaktivuje SL, ani TP do 16:00 SEČ, ukončete obchod sami, ručně.


Pokud však máte chování trhů velmi dobře nasledované a takzvaně plně pod kůží, uzavření obchodů vždy přizpůsobte aktuální situaci na trhu. Či jej můžete zkombinovat s vámi ověřenou, funkční metodou uzavírání obchodních pozic.
Přejeme mnoho úspěchů s naší aplikací FX Trading Signals.

Poučení o riziku: Historická equity křivka uvedená v naší aplikaci nezaručuje budoucí výkonnost obchodních signálů. Prezentované výsledky zahrnuté do historické equity křivky jsou výsledkem optimálního tradingu obchodních signálů. Nejvíce se však přibližují třetímu postupu uzavírání obchodních pozic, uvedenému výše.

Obchodní signály jsou určeny výhradně ke studijním účelům! Pro plné znění rizik navštivte prosím v naší aplikaci sekci Podmínky.

bottom of page